«ГАЙ СПІВІСНУВАННЯ»

«Гай співіснування» – це втілений ландшафтний проєкт внутрішнього двору площею близько 2 000 кв. м бізнес-парку «Європасаж», що на вулиці Cім’ї Прахових у Києві, основним завданням якого є створення надворі затишку та комфорту для працівників і відвідувачів

Об’єкт: внутрішній парк, Київ
Автори проєкту: Дмитро Аранчій, Ангеліна Гладушевська, Богдан Гаджилов (Dmytro Aranchii Architects)
Фото: Алік Усик
Текст: Дмитро Аранчій

«Гай співіснування» є уособленням благоустрою, що поєднує переваги сучасного архітектурного проєктування та ціннісного ландшафтного дизайну. Основний задум – перетворити патіо бізнес-парку на життєвий простір, насичений зеленими острівцями та місцями для відпочинку.

Автор проєкту Дмитро Аранчій

Двір бізнес-парку «Європасаж» у Києві покликаний підвищити якість робочого середовища працівників у функціональному та атмосферному аспектах.

«Гай співіснування» створено за допомогою геометричних кривих, що вказують основний напрямок транзиту двором й огинають функціональні акценти. Тут передбачені спокійна та активна, дієва частини з літнім кінотеатром, озелененням і рухомими лавками.

Зони у просторі виконані острівцями, переважна більшість яких є оазами озеленення. Зелені острівці спокійної частини «Гаю співіснування» оточені плавними бетонними криволінійними лавками, вкритими найвитривалішою українською деревиною – акацією. Всередині понад кущами акцентно височіють дерева ліквідамбари (від лат. liquidambar і араб. ambar, дослівно – «рідкий бурштин»), котрі восени жовкнуть п’ятьма відтінками.

Спокійну частину «Гаю» від активної відділяють лавки на рейках, що сприяють урізноманітненню сценаріїв, оскільки можуть бути зведені разом для спільного відпочинку або ж відсунуті на відстань для усамітнення.

Дієва частина двору має острівці, виконані врівень з покриттям, борти яких виготовлені з кортенової сталі. Острівці містять червоні дуби. Також активна частина може похизуватися покриттям із терасної дошки та гумової крихти (сприяють перерві на йогу/фітнес). Крихта виготовлена з перетертих підошов відпрацьованих кросівок Nike, що є не лише внеском в екосистему, але й на 20% нижче від первинної сировини за ціною.

Вечірня підсвітка виконана попід острівцями, в яких передбачені для цього спеціальні борти та ніші, що забезпечує візуальне левітування острівців у темний час доби та відображене освітлення.

Метки: , , , , , , ,

Похожие

by
Предыдущий пост Следующий пост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подпишитесь на нашу рассылку