ЖИТЛО ТВОРЧОГО ІНДИВІДУАЛІСТА ХХІ СТОЛІТТЯ

Що буває, коли дизайнер ресторанів створює квартиру для себе? Йова Ягер переосмислила дизайн житлових просторів під час локдауну, створивши інтер’єр своєї міської квартири

Об’єкт: квартира, Київ
Автор проєкту: Йова Ягер, YOVA YAGER studio
Фото: Євген Авраменко
Текст: Ольга Кучмєєва

Створення квартири на двох під час першого локдауну багато змінило у сприйнятті дизайну житлових просторів Йови. Вона проєктувала житло під себе, а зрештою народилася ціла філософія: «Сучасна людина не потребує багато житла. Як і багато всього – одягу, речей, сміття. Нам потрібні невеликі простори, де ми продовжуємо вести звичайний спосіб життя – працюємо, проводимо презентації, зустрічаємося з друзями, їмо, слухаємо улюблену музику, дивимося серіали, нічого не робимо та кохаємося. Все на одній локації. Маленьке – але наче частина тебе».

Автор проєкту Йова Ягер

Йові як творчій людині важливо відчувати простір максимально чистим і таким, що трансформується. Тому в основі дизайну – принципи простоти та функціональності. Білі стіни й стеля. Кастомізовані лаконічні меблі. Однотонний текстиль з льону та конопель для штор, перегородок і дверей.

У спальні – картина та проєктор в основній кімнаті замість телевізора. Мінімум декору, який можна змінювати як завгодно, створюючи будь-який настрій. Зараз у ньому переважають квіти, килим ручної роботи, подушки у формі рибок. І два особливі предмети – ваза та тарілка з міцелію експериментального проєкту Йови та студії S. Lab – YY Myco Collection, яку вони представляли у Парижі на виставці PDW 2021.

Робота з кухнею була найскладнішою, вона тривала найдовше, пів року. Як мінімаліст-перфекціоніст, автор проєкту кілька місяців переробляла креслення. Шукала для кожного предмета ідеальне місце, щоби максимально розкрити його функцію. Поділяючи принципи сталого розвитку, Йова сортує сміття просто у своїй квартирі. У спеціально виділеному місці в зоні кухні – грубе сортування та досортування на балконі.

У своєму просторі Йова обрала затишно-інтимне основне світло, зоноване, з мінімальною кількістю джерел світла на стелі. Врешті решт вийшов дещо французький стиль: напівтемрява з точковим підсвічуванням – торшерами та настільними лампами.

Метки: , , , , , , ,

Похожие

by
Предыдущий пост Следующий пост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подпишитесь на нашу рассылку