Юліан Чаплінський — член українського журі ART SPACE, Львів

ID.: Поділіться своїми враженнями від конкурсу ART SPACE 2017.
Юліан Чаплінський: Конкурс проведений на високому рівні, дуже добра організація. Ідея поділу журі на українське та експертне західне, як на мене, правильна, тому що українське журі відбирає, просіює величезну кількість робіт номінантів, на що у закордонних експертів немає часу. Та досвід показав,що західне журі практично на 90 % погоджувалось з пропозицією журі нашого.
ID.: Яка з робіт номінантів вам запам’яталася й сподобалась найбільше і чому?
Ю. Ч.: У номінації «Інтер’єр HoReCa» вже який рік лідером є YOD design lab, і роботи студії завжди справляють враження, вирізняються з‑поміж інших. У приватному інтер’єрі особливо запам’яталась та робота, яку пропонувало журі, – білий інтер’єр (проект Юрія Зименка – прим. ID). Хоча його не вибрало іноземне журі. Загалом мушу сказати, що, на жаль, не було жодної роботи, яка би повністю розірвала шаблон. Я побачив багато хороших, якісних, але типових проектів. Відчувається великий диктат деякої лофтовості: застосування обитої цегли, відкритого металу і фанери й світлого дерева на цьому фоні. Це вже дещо починає набридати.
ID.: Що викликало найгострішу дискусію при обговоренні та виборі робіт?
Ю. Ч.: Чесно кажучи, окремих моментів я не пам’ятаю. Було багато дискусій у кожній номінації, тому важко сказати однозначно.
ID.: Якими були ваші особисті критерії оцінювання?
Ю. Ч.: Насамперед, звичайно, мене цікавить контекст – наскільки інтер’єр відповідає архітектурі, частиною якого є. Важливо розуміти, що це перш за все дизайнерська робота, планувально-технологічна, а не декорування. І я для себе порівнював бюджет і якість, адже очевидно, що коли при невеликому бюджеті роблять якусь вишукану річ, це значно важче, ніж при величезних інвестиціях.
ID.: У чому, на ваш погляд, полягає особливість конкурсу ART SPACE?
Ю. Ч.: Перш за все це залучення багатьох західних експертів. Також конкурс відрізняється культом високої моди, тому він такий престижний. Також можна сказати про позитивну атмосферу і професійне журі. Те, що така кількість учасників подалася на цей конкурс, і те, скільки людей знають про нього і скільки відвідали захід (церемонію вручення Всеукраїнської інтер’єрної премії ART SPACE 2017 у Національній опері України – прим. ID), свідчить про те, що вишуканість, особливість конкурсу – очевидна.
ID.: Які настанови ви б дали учасникам наступного ART SPACE? На що варто звернути особливу увагу при подачі робіт?
Ю. Ч.: Я би порадив не гнатися за типовими рішеннями і, створюючи інтер’єр, не думати про те що, він неодмінно має виграти ART SPACE. Хочеться бачити більше соціального інтер’єру, більше архітектури у його дизайні, а не декорування. Я волію бачити більше змісту, а не форми.

 

Надруковано в журналі №11 (86) листопад 2017

Метки: , , , , , , , ,

Похожие

by
Предыдущий пост Следующий пост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подпишитесь на нашу рассылку