Містика, міксологія та океан

Розташований на сонячному узбережжі Домініканської Республіки YOPO Tiki bar – авторське поєднання давніх ритуалів, етнічних мотивів і міксології, які разом розкривають культурний спадок домініканців, поєднуючи його із сучасністю

Об’єкт: бар, Пунта-Кана, Домініканська Республіка
Дизайн-концепт: YOD design lab
Графічний дизайн: PRAVDA design
Фото: Андрій Безуглов

YOPO Tiki bar площею 350 кв. м розташований на третьому поверсі ресторанно-розважального комплексу у Пунта-Кані. YOPO бар знайомить гостей із культурно-релігійним спадком древнього племені таїно – предків сучасних домініканців. З цією метою міфологія та шаманські ритуали місцевих аборигенів були взяті за основу концепції закладу.

Автори проєкту Дмитро Бонеско та Володимир Непийвода

Неймінг YOPO утворений від назви місцевого багаторічного дерева йопо (Anadenanthera peregrina) – символа регіону. Його плоди є не лише джерелом їжі, а й потужним засобом, що знімає напругу. Крім того, вони використовуються в старовинних містичних ритуалах. Бар YOPO пропонує гостям виключно авторські напої. Міксологи створюють коктейлі за адаптованими рецептами, деякі з них мають більш ніж п’ятивікову історію. Основу більшості становлять плоди вищезгаданого ритуального дерева йопо.

Бар є ключовим елементом третього поверху. Він розташований в центральній частині приміщення та умовно поділяє його на праве та ліве крило. У лівому облаштована зона для вечірок. Її головна особливість – стеля, вкрита сплетеними з пальмового листя панелями, які створюють тінь та більш приватну атмосферу навколо бару. Праве ж крило кардинально відрізняється від першого і слугує loung-space’ом із комфортабельними диванами з обшивкою із сірого текстилю, плетеними стільцями та столиками зі світлими дерев’яними стільницями. У вечірній час відкривається розсувна пергола, і гості можуть відпочивати просто неба.

План проєкту

Оскільки авторам проекту довелося працювати з етнічним спадком народу таїно, то і в оздобленні використали лише локальні матеріали. Характерний для регіону камінь, утворений із піску та скам’янілих решток коралів, використаний для облицювання фасаду та виготовлення рукомийників. Ним також вимощені стіни й підлога закладу.

Спіралеподібний сходовий марш між поверхами разом зі стінами вилитий із бетону з вкрапленнями мушлів. Декор в приміщенні – живі екзотичні рослини, які підкреслюють основну лінію дизайну та додають затишку.

Дружня атмосфера й містичні переливи місячного сяйва на відкритій терасі, релакс-музика та химерні рухи барменів-шаманів, які створюють сакральні коктейлі на основі насіння плодів йопо, – основні складові для відновлення енергії і сил та отримання справжнього задоволення й повного занурення у таємничий світ домініканської міфології.

Опубліковано в журналі №07-08 (103) липень-серпень 2019

Метки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Похожие

by
Предыдущий пост Следующий пост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подпишитесь на нашу рассылку