«Чорний восьминіг»

Майбутнє – сьогодні! Саме така ідея – в основі цього неординарного фантастичного проєкту, реалізованого талановитими вітчизняними архітекторами. Й це навіть не декорації для футуристичного фільму, а звичайна квартира в центрі столиці

Об’єкт: квартира, Київ
Автори проєкту: Дмитро Аранчій, Альона Наджафова (Бондар), Євген Кравченко (Dmytro Aranchii Architects)
Фото: Алік Усік, Сергій Нікіфоров

Квартира-студія «Чорний Восьминіг» — проєкт, який можливо було втілити лише за допомогою новітніх технологій. Точність виконання задуму складних елементів метаболів стелі, та монолітного кухонного острова виконаного безшовно, оминаючи етап креслень, прямо з 3D моделі. Завдання було розробити дизайн квартири-студії з однією спальнею під здачу в оренду. Об’єкт знаходиться в центрі Києва в престижному районі, де конкуренція між орендодавцями дуже велика. Тому, задачею було зробити нетиповий дизайн, що вирізняв би квартиру з поміж інших з рівними умовами для проживання. Звичайно, помешкання мало бути зручним для 1-2 людин, і доволі універсальним та трансформованим, адже мешканці будуть періодично мінятися.

Сучасний інтер’єр має ряд інновацій завдяки використанню методів обчислювальної/параметричної архітектури, зокрема було використано фрезерний станок з ЧПК для виготовлення острівної кухні та метасфер на стелі. Параметрична модель стола зазнавала багатьох переробок та модифікацій, які завдяки параметризованій геометрії відбувались оперативно і безшовно. Метод також надав змогу оминути етап робочих креслень та автоматизовано виготовити виріб зі штучного каменю напряму з тривимірної моделі на машині з ЧПК. У кухонний острів вмонтовано всі необхідні розетки та варильна панель.

Світильники органічно вмонтовані в багаторівневі щупальця-розгалудження. Розташування світильники обумовлено функціональною необхідністю. Спочатку на плані були відмічені точки де освітлення необхідне: шляхи переміщення людини, місця роботи та відпочинку. Від них утворилися щупальця. Взаєморозташування точок освітлення повпливало на конфігурацію щупалець, на їх радіус та кількість рівнів. Таким чином, функціональна схема диктує форму дизайну. Витяжка також вмонтована в щупальця і є одою з формотворчих точок, що поєднує усі елементи студії в одне ціле. Усі шафи для зберігання речей злиті зі стінами, і нічим зайвим не відволікають від сприйняття основних акцентів дизайну.

Спальня відділена скляною перегородкою, що уможливлює створення інтимного затишку і відділення нічної зони в умовах квартири студії. У той самий час, прозора перегородка не заважає сприймати простір як єдиній, якщо в орендарів буде таке бажання. Це залишає простір для вибору. В кухні інстальована мийка Nochvy авторства студії Dmytro Aranchii Architects, що органічно злита в одне ціле з поверхнею столешні.

Опубліковано в журналі №02-03 (108) лютий — березень 2020

Метки: , , , , , , , , ,

Похожие

by
Предыдущий пост Следующий пост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подпишитесь на нашу рассылку