BANKHOTEL. KUDIN architects

BANKHOTEL без сумнівів можна вважати перлиною старого міста Лева. Готель розташований в старовинній реконструйованій будівлі часів Австро-Угорської імперії, де досі зберігся дух тих часів в ажурних вигинах барельєфів на фасадах і оригінальних автентичних деталях інтер’єрів, які автори проекту Віктор Кудін та Ольга Рябова намагалися зберегти у первісному вигляді, додавши лише трохи сучасного комфорту

Об’єкт: BANKHOTEL, Львів
Автори проекту: Віктор Кудін та Ольга Рябова (KUDIN architects)
Фото: Андрій Авдєєнко

Історія будівлі тягнеться від часів економічного процвітання Львова, а саме з кінця ХІХ – початку ХХ століття. І ось, майже століття потому, майстерні KUDIN запропонували змінити її в комерційних цілях і створити в приміщенні банку комфортабельний готель.

Автори проекту Ольга Рябова та Віктор Кудін

В основі архітектурних рішень – ідея максимального відтворення автентичної атмосфери та історичного планування будівлі. Тонка межа між багатим минулим і сучасним прихована в самій тематиці дизайну. Збереження елементів банку визначило подальші роботи над оформленням внутрішнього простору.

Переступаючи поріг готелю, гість потрапляє у вишуканий вестибюль з мармуровими сходами, які вдалося відреставрувати, відтворивши їхній оригінальний вигляд.

Вишукані склепіння стель, віднайдені на початковому етапі роботи над проектом, акуратно очистили від старого тинькування і реставрували, таким чином оголивши цеглу.

Вони прикрашають перші чотири поверхи готелю і повною мірою розкривають історичний контекст будівлі, який поєднується з комфортом сучасного дизайну.

В індивідуальному оформленні 80-ти із 101 номерів автор дизайну Ольга Рябова прагнула розкрити початкову тематику і передати істинний творчий дух початку ХХ століття.

Підкреслити перетин часів їй вдалося шляхом використання патернів розміром 1,35 х 3,5 м з графікою французьких художників епохи модерну – Сержа Гладкого та Едуарда Бенедиктуса. Їхньою головною особливістю була спеціальна трафаретна техніка нанесення зображення. Колір кожного з малюнків став визначальним для загальної палітри кімнат.

Враховуючи історичне минуле будівлі, архітектор Віктор Кудін спеціально розробив два арт-проекти – «Банкноти і шаги» та «Монети». Перший демонструє банкноти часів Української народної республіки та їх фрагменти, надруковані на скляних листках розміром 2,4 х 0,8 м. Вони підтримують тематику в громадських зонах готелю.

А проект «Монети» приурочений до ювілею монет Національного банку України. На відміну від першого – більш історичного – він демонструє сучасну банківську справу. Гравюри аверсу та реверсу монети зображені на фрагментах скла 0,8 х 0,6 м, де також вказані художник, історія та трактування самого малюнка.

Експонати прикрашають стіни готелю з першого по сьомий поверхи. Антураж приміщенням також додають справжні сейфи, залишені попередніми власниками будівлі. Їх розмістили в громадському просторі готелю.

Окремої уваги, на думку архітекторів, заслуговує концепт нічного арт-бару Satirikon, що створений як виставкова зала для робіт найкращих карикатуристів України та світу. Він має окремий вхід з вулиці Богдана Лепкого.

А головний вхід в готель розташований з вулиці Листопадового чину відразу навпроти Університету ім. Івана Франка. В якості входу тут використали скляні двері, які, за задумом авторів проекту, символізують повітря та невагомість. Акцентом композиції вхідної групи став вітраж в стилі абстрактних патернів, використаних і в номерах.

План проекту

Опубліковано в журналі №06 (102) червень 2019

Метки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Похожие

by
Предыдущий пост Следующий пост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подпишитесь на нашу рассылку